Будь краще ніж учора

Човниковий біг

Рівень складності: Легкий
Тип вправи: Кардіо
Інвентар: Tільки тіло
Цільові м'язи: Ноги

Мабуть, кожен, хто коли-небудь відвідував заняття з фізичної культури знайомий з таким видом бігу, як човниковий. Подібний варіант практикують в своїх тренуваннях спортсмени різних ігрових видів спорту, що дає їм можливість стати витривалішими, гнучкіше, а також напрацювати вибухові швидкісні показники.

 

Техніка виконання:

1. Для початку вам потрібно буде зайняти вихідне положення з високого старту, тому встаньте, як ніби ви ковзаняр, тобто нога, якою ви робите поштовх попереду, а махова знаходиться ззаду.

2. Вагу свого тіла перенесіть на фронтальну ногу.

3. При стартовому свистку потрібно розвивати максимально можливий рівень швидкості за лічені секунди.

4. Тримайте корпус при бігу нахиленим, намагаючись не випрямляти спину.

5. Біжіть на носках, це збільшує частоту вашого кроку, що позначиться і на темпі.

6. Коли ви досягнете повороту,варто трохи пригальмувати, зробіть спритну зупинку ногами і миттєво знову наберіть швидкість.

7. Добіжіть до фінішу, як можна швидше.

Човниковий біг

Обов'язково проведіть ретельну розминку перед виконанням цього виду бігу, якщо ви не розігрієте зв'язки ви можете отримати м'язове ушкодження.

Не можна бігти з рівною спиною, це зменшить ваші шанси на хороший результат, а також при повороті намагайтеся не допускати ковзання, так як це загрожує травмою і просто неефективно.

Човниковий біг є функціональною вправою, тому, якщо у вас немає серйозних травм колінного суглоба, підколінного сухожилля або голеностопа, воно вам цілком підходить. При проблемах з серцево-судинною системою від подібного бігу краще утриматись.