Будь краще ніж учора

Жим штанги стоячи

Рівень складності: Середній
Тип вправи: На силу
Інвентар: Штанга
Цільові м'язи: Плечі

Даний вид жиму називають часто армійським. Цей рух є найбільш важким в тренуванні плечей, так як в роботу посилено включаються м'язи кора. Даний рух допоможе розвинути силу і міць ваших плечей. Також в даному варіанті навантажується і поперек з руками, а також верхній відділ грудних. Вправа популярна і у важкоатлетів, які таким чином намагаються підвищити свої результати в дисципліні поштовх.

 

Техніка виконання:

1. Покладіть штангу так, щоб вона була на рівні ваших плечей. Ви повинні знімати штангу за допомогою згинання в колінах.

2. Покладіть руки ширше плечей або ж на рівні. Лікті дивляться в підлогу, а долоні в стелю.

3. Підійдіть до штанги, ноги повинні бути на рівні плечей, візьміть гриф. Штангу покладіть на ключиці, зафіксувавши її долонями.

4. Зігнувши ноги в колінах жміть штангу вгору, виводячи її над своєю головою. Рівень штанги повинен розміщуватися в одній площині з усім тілом.

5. Потім потрібно опустити штангу на ключиці, трохи присідаючи. Виконувати жим потрібно в помірному темпі, без зайвих ривків, контролюючи кожну його фазу.

Жим штанги стоячи

У даній вправі, якщо ви хочете розвинути плечі, вагу потрібно брати середню, так як велика вага навантажує все тіло, знімаючи його з цільової м'язової групи.

50% - виконують вправу не за рахунок сили рук, а використовують вибухове зусилля тіла, в наслідок чого цільова група не отримує належного навантаження. Також часто спостерігається неправильне положення тіла, а також читінг, коли ви штовхаєте штангу зусиллями ніг.

Жим штанги стоячи не рекомендується людям із хворим попереком, а також тим, у кого є проблеми з хребтом. Жим штанги стоячи не підійде і атлетам з хворими плечовими суглобами.