Будь краще ніж учора

Присідання зі штангою

Рівень складності: Середній
Тип вправи: На силу
Інвентар: Штанга
Цільові м'язи: Ноги

Найпотужніша и найвидатніша вправа для ніг це очевидно присідання. Ще легенди 70-х років називали присідання панацеєю від усіх бід. Зірки бодібілдингу часто завяляют, що, якщо у вас не ростуть руки, то робіть присяд, а не тренуйте біцепс. Насправді це не зовсім так, але одне можна сказати точно - без присідань побудувати масивні стегна і сідниці навряд чи у когось вийде.

 

Техніка виконання:

1. Штанга повинна бути міцно зафіксована на стійках в силовій рамі. Візьміться за неї руками, зігніть коліна і почніть підсаджуватися гриф, який повинен лежати на ваших трапеціях.

2. Стопи розташуйте під грифом, лопатки зведіть, а лікті притисніть до корпусу.

3. Чітко зафіксуйте штангу, тримайте спину рівною, дивіться трохи в стелю.

4. За допомогою сили ніг потрібно зняти штангу зі стійок, а власну вагу розмістіть на стопах.

5. Здійсніть кілька кроків від стійки назад, ноги повинні бути на рівні плечей, а носки дивляться в сторони.

6. Почніть сідати, тримаючи корпус рівно, коліна знаходяться на рівні з носками, спина пряма, поперек нерухомий.

7. У нижній точці біцепс стегна повинен торкнуться литок, потім напружуючи мускулатуру ніг зробіть потужний ривок вгору. Тут також потрібно знаходиться в вертикальному положенні і не допускати завалу вперед.

8. Випрямивши коліна, поверніть штангу на місце.
 

Присідання зі штангою

В даному русі ви можете присідати суто до паралелі, це трохи більш безпечний варіант виконання. Якщо вам важко тримати спину рівною, значить ваш поперек недостатньо сильний, тому потрібно зайнятися його зміцненням.

Ні в якому разі не завалюйтесь вперед і намагайтесь не виводити коліна далі рівня шкарпеток. Також перед виконанням вправи обов'язково потрібно ретельно розминатися.

Присідання не варто виконувати людям з хворими гомілкостопами,проблемними колінами,кульшовими суглобами, травмами біцепса стегна, захворюваннями хребта (протрузії,грижі,виражений остеохондроз). Також варто утриматися від класичних присідань із хворобами серцево-судинної системи (гіпертонія,вродженні захворювання серця).