Будь краще ніж учора

Повороти тулуба зі штангою сидячи

Рівень складності: Легкий
Тип вправи: На силу
Інвентар: Штанга
Цільові м'язи: Прес

Серед маси популярних вправ на прес, можна знайти і ті, які трохи забулися. Повороти тулуба зі штангою сидячи якраз є подібною вправою. У ній працюють переважно косі м'язи живота, тобто ви будете працювати над тією частиною преса, яку особливо добре видно в позах збоку і з піднятими руками. Вправа націлена на опрацювання косих, тому, якщо ви новачок, то даний варіант вам не підходить, також вправа не зовсім вигідна для людей з великою талією, так як вона розвиває бокові м'язи живота і може зробити талію візуально ширше. Звичайно ж потрібно брати мінімальну вагу, так як суть її полягає в якісному опрацюванні невеликого сегмента м'язів.

 

Техніка виконання:

1. Візьміть штангу, для початку вам буде достатньо і грифа. Сядьте на лаву. Ноги розмістіть на ширині плечей. Штангу тримайте на рівні трохи ширше плечей.

2. Потім підніміть штангу вгору над головою і опустіть її на трапеції. Це ваша стартова позиція.

3. Робіть повороти корпусом з боку в бік, скорочуючи косі м'язи живота. Не забувайте про дихання під час кожного повороту.

4. Виконайте необхідну кількість повторень. 

Повороти тулуба зі штангою сидячи

У цій вправі дуже важливо не брати велику вагу, так як це може бути причиною важких травм. Основний рух виконується корпусом, який ви прокручуєте з боку в бік. Також важливо намагатися робити повороти за допомогою виключно косих, мінімізуючи роботу спини.

1. Занадто велика вага.

2. Округла спина.

3. Повороти за рахунок м'язів спини, а не косих.

4. Нахил корпусу вперед.

Даний рух абсолютно не підходить людям, у яких є проблеми з шийним і хребетним відділами, а також тим, у кого пошкоджений поперек. Також небажано його виконувати при пахових і черевних грижах.