Будь краще ніж учора

Лазіння по канату

Рівень складності: Очень тяжелая
Тип вправи: На силу
Інвентар: Канат
Цільові м'язи: Ноги
Допоміжні м'язи: Біцепс
Допоміжні м'язи: Найширші м'язи спини

Лазіння по канату є багатофункціональним рухом і здатний опрацювати дуже велику кількість м'язів. В даному русі можна натренувати силу, витривалість, а також міцний і чіпкий хват.

Техніка виконання:

Даний рух має ряд особливостей і варіацій. Подивимося кожен із способів.

Лазіння по канату за допомогою трьох прийомів

1. У вихідному положенні потрібно міцно триматися за канат за допомогою рук і ніг, використовуючи носок і п'яту кожної з ніг.

2. Потім відштовхніться від каната за допомогою ніг, зігніть їх і захопіть канат трохи вище цієї ж технікою.

3. По черзі переставляти руки вище, тримаючи мотузку ногами і повторюйте цей вид руху.

Лазіння з використанням двох прийомів

1. У початковому положенні одна з ваших рук абсолютно пряма і тримає канат трохи вище голови, друга ж знаходиться паралельно підборіддя. Обхоплюйте канат за допомогою ніг використовуючи носок першої ноги і п'яту другий.

2. Зробіть поштовх ногами і намагайтеся підтягуватися за допомогою руки, яка розташовується вище.

3. Друга рука перехоплює канат вище і в той же час ви підтягуєте ноги і займаєте початкове положення.

Лазіння не використовуючи ніг

1. Вам потрібно обхопити канат, тримаючи його обома руками, при чому перша повинна бути трохи вище рівнем другий, також потрібно зігнути ноги або ж вивести їх трохи вперед.

2. Утримуйте ваш корпус і ноги в такому положенні і намагайтеся підніматися вище по черзі міняючи руку, використовуючи силу м'язів спини і свого передпліччя.
 

 

Лазіння по канату

Не можна забувати, що в цьому русі дуже важливу роль відіграє сила хвата, тому пробуйте просто висіти на канаті, на різних перекладинах і т.д.

Охоплення каната використовуючи стегна, а не ступні, відсутність рукавичок, що негативно позначиться на шкірі, стрибання з каната і ковзання вниз по ньому, відсутність магнезії.

Лазіння по канату вимагає певної фізичної підготовки, тому воно може виявитися складним для новачків. У разі пошкодження плечового, ліктьового і колінного суглобів, а також задньої поверхні стегна цю вправу краще не виконувати зовсім, так як є ймовірність загострення подібних травм.