Будь краще ніж учора

Поштовх штанги стоячи

Рівень складності: Очень тяжелая
Тип вправи: На силу
Інвентар: Штанга
Цільові м'язи: Ноги

Поштовх штанги стоячи є дуже популярним рухом в важкоатлетичних залах. У цьому русі можна побачити суміш трьох базових вправ, а саме присідань, тяги і жиму. Даний рух рідко роблять бодібілдери, але ось в пауерліфтингу він цінується, так як допомагає підвищити результати у всіх дисциплінах силового триборства. Вправа має безліч тонкощів, тому її потрібно виконувати дуже акуратно, адже є ризик отримати травму. Однак, якщо ви вішліфуєте поштовх, то він здатний дати вам дуже серйозну силу.
 

Техніка виконання:

1. Для початку потрібно трохи присісти, відведіть таз назад, корпус зберігайте у вертикальному положенні.

2. Зробивши напівприсід зробіть різкий і потужний рух, штовхаючи штангу вгору. У верхній точці ваші ноги практично повністю розігнуті, плечі підняті. Вийдіть на носки, надавши снаряду потужне прискорення.

3. Підіть під штангу, поки вона в русі до верху, розігніть руки і прийміться за фінальну фазу руху.

4. Вийдіть в вертикальний стан, тримаючи штангу за головою, повністю витягнув руки. Корпус повинен бути прямим, поперек прогнутим, а таз відсуньте трохи назад. Дивіться тільки вперед.

5. Завершіть рух, кинувши снаряд на підлогу.

Поштовх штанги стоячи

Даний рух абсолютно не підходить спортсменам, які тільки почали свої тренування. Їм краще підготувати себе більш простими базовими вправами, такими, як станова тяга, жими і приседи. Також, якщо ваша мета виключно набір м'язів, ви можете обійтися і без поштовху.

1. Занадто швидке виконання кожної фази руху.

2. Недостатній розігрів суглобів.

3. Нездатність тримати спину рівною.

4. Неповна фіксація снаряда у верхній точці.

Це дуже важка вправа, а тому людям із захворюваннями поперекового, грудного і шийного відділу вона протипоказана. Також небажано виконувати цей рух з проблемами у плечових і колінних суглобах, різними травмами біцепса, стегна, пошкодженням дельтовидних мязів.