Будь краще ніж учора

Інтенсивний біг на біговій доріжці

Рівень складності: Легкий
Тип вправи: Кардіо
Інвентар: Бігова доріжка
Цільові м'язи: Квадрицепси

Завдяки інтенсивному бігу можна дуже добре спалити калорії. Напевно, кожен відвідувач фітнес клубу, колись пробував зробити інтенсивну пробіжку, використовуючи для цього бігову доріжку. Біг в залі річ більш зручна, так як бігова доріжка є рівною поверхнею, а на свіжому повітрі далеко не завжди реально знайти подібні умови. Інтенсивний біг практикується багатьма, як у кінці, так і на початку тренування. Очевидно, що чим інтенсивніше біг, тим більше калорій ви спалюєте, проте не можна забувати про те, що чим швидше ви біжите, тим більше шансів спалити м'язову тканини, так як при занадто інтесивних навантаженнях відбуваються процеси катаболізму. Щоб уникнути подібного, вам потрібно користуватися деякими правилами, які зроблять тренування більш ефективним.

 

Техніка виконання:

1. Зайдіть на бігову доріжку і виберіть потрібний для вас режим для бігу. Так як бігти ми будемо інтенсивно, вам потрібно вибрати той варіант, який вам під силу.

2. Слід почати з ходьби, потім плавно перейдіть в інтенсивний режим бігу, збільшуючи швидкість.

3. Намагайтеся бігти, трохи змінюючи темп, з огляду на частоту серцевих скорочень, яка не повинна перевищувати 140-150 ударів хвилину.

4. Якщо ви перевищили межу пульсової зони, то вам потрібно зменшити темп і дочекатися, коли серцебиття повернеться в колишній ритм.

5. Для більшої ефективності ви можете п'ять хвилин пробігти в максимальному темпі, а потім п'ять хвилин в середньому.

6. Закінчувати біг потрібно, переходячи на швидкий крок, а потім на звичайну ходьбу.

7. Дочекайтеся, поки доріжка повністю не зупиниться і зійдіть з неї.

Інтенсивний біг на біговій доріжці

Якщо ви хочете спалювати жир, то вам потрібно тримати в пульсової зоні 140-150 ударів в хвилину, коли пульс більше в витрата активно почне включатися глікоген з м'язів, що призведе до їх втрати. Також важливо пам'ятати, що бігти треба дуже розумно, розраховуючи свої сили, при найменшій втоми краще трохи зменшити швидкість.

1. Вихід за межі 150 ударів в хвилину.

2. Початок інтенсивного бігу без розігріву серцево-судинної системи.

3. Сход з доріжки, поки не виключена.

4. Сильна задишка під час бігу.

5. Дихання ротом.

Категорично не бажано практикувати такий вид бігу, людям у яких є проблеми з серцем, у вигляді тахікардії, аритмії та інших захворювань, пов'язаних з серцево-судинною системою.