Даний рух багато культуристів називають найкращим для розвитку м'язів спини. Він розвиває товщину спини, що в свою чергу допомагає їй обростати буграми м'язів. Однак багато людей роблять цей рух невірно, зводячи всю його користь нанівець. Як правильно його робити і які ви отримаєте результати від вірного виконання ми зараз детально і розглянемо.
Техніка виконання:
1. Початкове положення повинно бути обличчям до штанги. Ноги стоять на ширині плечей, злегка зігнуті в колінних суглобах.
2. Нахиляємося, беремо гриф верхнім хватом і злегка прогинаємо спину в поперековому відділі, лопатки відводимо назад, відстань між руками приблизно 45-50 см або трохи ширше плечей.
3. У такому положенні знімаємо штангу зі стійок і відходимо пару кроків назад.
4. Робимо неглибокий вдих і підтягуємо штангу до живота, при цьому пам'ятаємо про положення попереку і не округляємо спину.
5. Стараємося тягнути виключно за рахунок спини, підтягнувши штангу до поясу, робимо видих, при опусканні робимо вдих.
Спочатку намагайтеся виконувати вправу повільно уникаючи ривків, так як це може призвести до серйозних травм. Вагу потрібно підбирати оптимальну для напрацювання правильної техніки виконання. Піднімайте лікті якомога вище у верхній точці, таким чином краще пропрацьовується спина. Протягом усього підходу потрібно тримати м'язи спини напруженими.
1.Крім спини участь у русі штанги приймають ноги, плечі і голова.
2.Округлення спини під час руху, втрата вигину в попереку.
3.Ноги прямі, внаслідок чого йде надмірне навантаження на колінні суглоби.
Тягу штанги в нахилі не можна виконувати людям з проблемним попереком, хворими хребетним і шийним відділом, з грижами паховими і черевними.