Будь краще ніж учора

Шраги зі штангою

Рівень складності: Легкий
Тип вправи: На силу
Інвентар: Штанга
Цільові м'язи: Трапеція

Шраги зі штангою є класичним вправою для опрацювання трапеції, яка розташовується в вгорі спини. Багато атлетів люблять робити шраги, використовуючи при цьому саме штангу. Даний рух підходить спортсменам середнього рівня підготовки, які вже ізольовано працюють навіть над маленькими м'язовими групами. Новачки ж можуть поки не думати про нього, так як у них трапеції будуть навантажуватися при виконанні важких базових рухів. Серед корисних моментів, пов'язаних зі шрагами виділимо те, що вони здатні поліпшити поставу, ваш хват стає сильніший, верх спини буде більш об'ємним і рельєфним. Також в цьому русі навантажуються ромбовидні м'язи.

 

Техніка виконання:

1. Підійдіть до штанги і візьміть її прямим хватом. Долоні дивляться вниз. Не дозволяйте плечам провисати. Вагу потрібно контролювати повністю. Ноги повинні бути на ширині плечей, спина рівна, дивитися потрібно вперед.

2. Зробіть видих і підніміть плечі максимально високо, використовуючи виключно вертикальний рух.

3. У повільному темпі поверніть штангу у вихідну позицію, не дозволяючи їй падати вниз повністю, що занадто сильно розтягне м'язи.

4. Зробіть рух потрібну кількість повторів.

Шраги зі штангою

Намагайтесь робити шраги підіймаючи плечі вгору, ні вперед і не назад. Руки тримайте прямими, щоб не тягнути біцепсами. Контролюйте вагу протягом всього руху, не кидаючи її в нижній точці амплітуди.

1. Обертання плечовими суглобами.

2. Використання ривків і кидків штанги.

3. Занадто велике розтягування м'язів в нижній точці амплітуди.

Від шрагів зі штангою краще відмовитись при травмах плечового пояса, а також при проблемах із шийним відділом або хребтом. Пройдіть консультацію у спеціаліста, можливо, працюючи із помірною вагою, шраги будуть нести терапевтичний ефект.