Будь лучше чем вчера

Let's do yoga!

1723 просмотров 0 комментариев
woman-practicing-yoga.jpg

Йога — це стародавня система самопізнання, що покращує фізичне здоров'я, сприяє розвитку прихованих творчих, розумових та психічних здібностей, а також підвищує рівень духовної свідомості.

До наших часів дійшли лише імена пізніших йога-практиків: Патанджалі, Вьяса та Васіштха. Раніше розповсюдженою була думка, що ті, хто практикує йогу, — лише провідники інформації від Вищих сфер Всесвіту, отож згадок про найстаріших мудреців не залишилося.

Унікальність йоги полягає передусім у тому, що практики не мають вікових та статевих обмежень. Незалежно від стану здоров'я та індивідуальних особливостей, абсолютно кожний зможе дібрати для себе відповідний комплекс до виконання.

На першому етапі варто відкинути філософію йоги, максимально концентруючись на власному тілі, диханні й відчуттях.

Вас також може зацікавити: Вибери йогу на свій смак

Йога - 38 причин почему

Головні правила йоги

 1. Розминаємося на початку заняття. Повільно розігріваємо та обережно розтягуємо всі «поверхи» тіла, починаючи від голови, шиї та закінчуючи тазом і ногами. Рекомендуємо використовувати вправи для гімнастики суглобів, Сукшма Вьяяма йоги чи пранайями, що розігрівають.
 2. Кожна асана повинна мати свою компенсацію. Не можна зробити випад тільки на праву ногу чи скрутитися лише в лівий бік. Утім, ви можете виконати кілька асан із залученою правою частиною тіла, а потім перейти на виконання тих самих асан, лише на ліву частину.
 3. Не менш важливий аспект у йозі — чергування напруження й розслаблення, так званих «ха» й «тха». Що це значить? Після силових асан робимо гнучкі, відпочиваємо кілька секунд у позі Дитини, Учня чи переходимо в позу Собака мордою донизу.
 4. Комплекс найкраще закінчувати медитацією чи йога-нідрою.
 5. В асани потрібно обережно входити й так само виходити з них.
 6. Йога — це про поступовість та повільність — не у відношенні ритму виконання. Виконувати асани потрібно без ривків та болісних відчуттів. На голову встанете й у вузол зав'яжетесь, лише після тривалої та регулярної практики. Поспішати не варто, це не про йогу.

Коли краще займатися йогою

 • 02:00-6:00 та 14:00-18:00. Цей час за Аюрведою вважають періодом Вати; вказані проміжки чудово підійдуть для всіх видів медитацій та «м'яких» асан на розкриття суглобів та гнучкості.
 • 06:00-10:00, 18:00-22:00. Час Капхі варто використовувати під активні практики. Утім, краще закінчувати йогу до 9-ї вечора, щоби комфортно заснути.
 • Не рекомендовано займатися йогою в проміжок часу з 10-ї ранку до 14-ї дня. У час Пітти ми перебуваємо у «вогняному» стані, за умови включення сюди ж тренувань чи йога-практик ми лише додаємо собі «перцю» у вигляді агресії та роздратування. Цей час вважається найменш вдалим для активних практик.

Чи потрібен мені інструктор?

 • Інструктор надасть найбільш цінні рекомендації щодо виконання асанів чи пранаями.
 • Тільки інструктор здатний дібрати максимально ефективний вам у конкретний період вашого життя й із урахуванням теперішнього стану здоров'я комплекс.
 • Інструктор допоможе й навчить поєднувати дихання й рухи — це основа асанів, за умови недостатнього досвіду навчитися правильно дихати нелегко.
 • Інструктор відрегулює оптимальне навантаження й у випадку необхідності зробить пріоритетними ті чи ті асани, вчасно ввівши до занять дихальну практику.
 • Разом з інструктором ви швидше й правильніше засвоїте техніки.

Вас також може зацікавити: Made in Ukraine: украинские бренды спортивной одежды, которые вы полюбите

Йога с инструктором

Чи можна їсти перед йогою?

Активні практики розпочинати на голодний шлунок не рекомендується. У цьому випадку окремі асани можуть викликати запаморочення, дихальні практики й зовсім «нокаутують» вас, а медитація навряд чи буде ефективною, якщо ви весь час думатимете лише про їжу. Найбільш оптимальний варіант — легкий прийом їжі у вигляді овочів, нежирного сиру чи рослинного молока/йогурту на базі рослинного молока за 1,5-2 години до заняття. Під час йоги п'ємо чисту воду кімнатної температури невеликими ковтками.

Виняток — ранні практики на зразок Сурья Намаскар, якщо ви робите їх відразу після пробудження. У цьому випадку виконання асан рекомендовано на голодний шлунок за умови відновлення водного балансу.

Після заняття зачекайте 40 хвилин-годину, перш ніж поїсти в звичному вам варіанті. Робіть невеликі порції, але влаштовуйте прийоми їжі частіше.

Йога в «жіночі дні»

Йога продукує ендорфіни, що розслабляє та зменшує болі в критичні дні. Недарма на просторах Мережі можна натрапити на програми асанів, спрямовані на зменшення болю в умовах ендометріозу чи ПМС.

Йога рекомендована в жіночі дні, утім зважайте на наступне:

Не рекомендовано виконання асанів:

 • з посиленим напруженням верхньої частини тіла й м'язів кору;
 • перевернуті асани: стійки на руках, ліктях із почерговим чи одночасним підняттям ніг;
 • інтенсивне прогинання назад;
 • асани на зразок Наулі та Агнісара Дхауті.

Рекомендовані в критичні дні:

 • розкриття тазу в положенні лежачи на спині й сидячи — у такий спосіб розслабляється поперек, пахова ділянка, розтягується нижня частина живота, зменшуються спазматичні відчуття;
 • низькі присіди (поза стільця), які допомагають зняти затискачі в тілі, спричинені болями, а також полегшують стан загалом;
 • прогини назад у положенні стоячи на колінах — розтягується нижня частина живота;
 • м'які скручування в положенні сидячи, що забезпечують природний кровотік та знімають спазми внутрішніх органів.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован