Будь лучше чем вчера

Фітнес у трендах: TRX-тренінг

1588 просмотров 0 комментариев
trx-tapis-de-sol.jpg

Фітнес-термін TRX розшифровується як Total Body Resistance. Фактично це одна деталь, що сконцентрувала в собі цілий тренажерний зал для:

 • збільшення витривалості й сили;
 • набуття рельєфу та більшої гнучкості;
 • розвитку вестибулярного апарату;
 • розвитку еластичності сухожиль, зв'язок та суглобів;
 • збільшення об'єму м'язів;
 • схуднення та жироспалювання.
З урахуванням своїх компактності та мобільності, петлі-еспандери можна возити з собою в подорожі, фіксувати в приміщенні чи чіпляти за дерево.

Виникнення TRX

Історія виникнення «підвісного тренінгу» — занять із петлями — пов'язана з іменем американського піхотинця Ренді Хетріка. Перебуваючи на території Південно-Східної Азії, Хетрік повинен був підготувати «своїх» до захоплення вантажного судна, піднімаючись на борт мотузками. Команда зовсім не мала специфічного спортивного обладнання й володіла дуже обмеженим простором для проведення занять. Тоді Хетрік застосував випадково знайдені в скрині нейлонові парашутні стропи, змайструвавши специфічну Y-подібну конструкцію мотузкових систем, та один кінець зафіксував у проході. Завдячуючи рівню ознайомленості Хетріка з деякими вправами, спрямованими на використання суто власної ваги, а також знанням систем підготування до змагань акробатів та «винаходу» з засобів, які були під рукою, спецпризначенець фактично поклав початок розвитку фітнес-тренду, що заполонив собою весь світ та сучасно обладнані фітнес-студії.

Пізніше, вже в 2000-х роках, він повернувся зі спецпідрозділу й почав займатися бізнесом: знайшов у Сан-Франциско інвесторів та модернізував стрічки, що набули особливої популярності в сучасному світі фітнес-трендів. Однак спочатку їх більшою мірою використовували тренери в армії для підготування військових.

Історія виникнення «підвісного тренінгу» — занять із петлями — пов'язана з іменем американського піхотинця Ренді Хетріка. Перебуваючи на території Південно-Східної Азії, Хетрік повинен був підготувати «своїх» до захоплення вантажного судна, піднімаючись на борт мотузками.

Кому підійде TRX

Заняття з петлями-еспандерами підійдуть лише підготовленим людям, які мають достатньо спортивного досвіду. Дуже корисними такі тренування стануть для тих, хто страждає від астми: обладнання з тканини розвиватиме легені й збільшуватиме витривалість. Утім, за наявності цього чи іншого захворювання, наполегливо рекомендуємо попередньо порадитися з лікарем щодо можливих ризиків, а також звернутися по допомогу кваліфікованого тренера, який добере спеціальний комплекс вправ, що не нашкодять вашому організму з індивідуальними особливостями.

Якщо ви хочете спробувати тренування з петлями, але ніколи раніше не займалися спортом регулярно, рекомендуємо спочатку зміцнити м'язи в басейні, тренажерному залі чи підготувати організм до цього виду спорту за допомогою бігу, а потім штурмувати найближчу до вашого дому фітнес-студію, де пропонують TRX.

Чарівна паличка TRX, або на що здатний цей фітнес-тренд

Гнучка конструкція петель-еспандерів перетворює найпростіші вправи (візьмемо ті ж віджимання) на складні комбінаційні вправи, що активізують роботу багатьох груп м'язів одночасно. Це, а також підвищена координаційна складність більшості з доступних у TRX-тренінгу вправ, сприяють активним витратам енергії під час заняття, а також створенню високого рівня метаболічного відгуку, що спалюватиме калорії ще тривалий час після завершення тренування.

Окрім цього, TRX дозволяє тренувати майже всі групи м'язів без безпосереднього навантаження на хребет.

Петлі дозволяють самостійно налаштовувати рівень навантаження залежно від досвіду тренувань, сили й витривалості спортсмена.  

Що тренують та розвивають петлі TRX

 • Верхню частину тіла: грудні м'язи, трицепси, біцепси, м'язи спини, плечі, передпліччя, кор.

Які вправи виконувати:

 1. Грудні м'язи, трицепси: віджимання з ногами в петлях, віджимання з однією ногою в петлі, віджимання від петель, віджимання в петлях на трицепси (як зразок беремо віджимання на брусах),
 2. М'язи спини, біцепси, плечі: підтягування нейтральним хватом, підтягування від підлоги, підтягування однією рукою, підтягування широким хватом, Y-розводки, згинання на біцепс однією чи двома руками.
 3. Кор: планка, ноги в петлях, складка, рол-аут.

 • Нижню частину тіла: сідниці, квадріцепси, задню поверхню стегна.

Які вправи виконувати:

 1. Сідниці, квадріцепси, задня поверхня стегна: випади назад, присіди на одній нозі, болгарський спліт-присід, сідничний мостик, тяга Кінга, стрибкова тяга Кінга.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован