Будь лучше чем вчера

Тренувальне плато: що це та як із ним боротися

1171 просмотров 0 комментариев
how-to-lose-weight.jpg

Одна з найбільших проблем тих, хто намагається скинути вагу, — це тренувальне плато. Тоді й тиждень можна не бачити змін на вагах, що, зрозуміла річ, не може не демотивувати. Однак, будьмо реалістами: те, що накопичувалося у вигляді жиру роками, не можна спалити за тиждень. Тим не менш, якщо тренувальне плато триває більше тижня, можна відчувати неабияке розчарування, не розуміючи процесів, які відбуваються в організмі.

Чому вага «стоїть»?

Процес схуднення може гальмувати низка факторів: погана стратегія харчування, неефективні тренування, порушення в роботі ендокрінної системи та навіть деякі продукти.  

Утім, потрібно розрізняти процес, коли вага не змінюється, натомість ваші об'єми стають меншими, що свідчить про зміцнення м'язів. Найкраща методика контролю власної трансформації — не ваги, а дзеркало й відстеження змін об'ємів за допомогою мірної стрічки та аналіз % жиру в організмі.

Рельефный пресс

Основні причини, чому вага не змінюється

Вода

Чи впевнені ви в тому, що випиваєте достатній об'єм води на день? Вода відіграє неабияку роль у спалюванні жиру. Зневоднення може сприяти затримці води в організмі.

Вам також може бути цікаво: Н2O: о главных аспектах потребления жидкостей

Сіль

Якщо ви любитель(-ка) солоного, не дивуйтеся, якщо спостерігатимете тренувальне плато. До речі, сіль схована навіть у корисних на перший погляд продуктах: її містить зокрема й чорний хліб. Якщо виявити, скільки сумарно солі ви з'їдаєте щодня, можна неприємно здивуватися.

Білки

Перевірте, скільки білку ви споживаєте щодоби. Уведіть його невеликими порціями до кожного прийому їжі.

Вуглеводи

Чи не споживаєте ви забагато вуглеводів? Потреба в них та визначення добового об'єму мають базуватися на щоденній активності та швидкості метаболізму. Якщо число Ккал, які ви споживаєте з вуглеводами, не відповідатиме тому, що ви витрачаєте впродовж дня, процес схуднення можна буде вважати неефективним.

Клітковина

Збільшіть об'єм споживання клітковини за рахунок овочів та фруктів! Вони мають низьку калорійність, корисні, блокують відчуття голоду й налагоджують роботу травної системи.

Вам також може бути цікаво: 5 причин есть овощи

Продукти, які гальмують втрату ваги

Якщо у вашому раціоні присутні такі продукти харчування, які можуть гальмувати процес спалювання жиру, вилучте їх із власного раціону чи принаймні обмежте об'єми споживання таких продуктів. До них відносять: алкоголь, солодке, надмірне вживання фруктів, горіхів та молочної продукції (за умови споживання більше Ккал, аніж ви спалюєте за день).

Вам також може бути цікаво: 10 лучших продуктов для потери веса

Активність

Додайте трохи більше активності до регулярних навантажень: робіть довшою вечірню прогулянку, щоразу додавайте до тривалості планки 15-30 секунд, поступово збільшуйте тривалість спрінтів… Можна припустити, що процес втрати ваги гальмує недостатня активність упродовж дня.

Вам також може бути цікаво: Какой вид кардио наиболее эффективен

Бег

Сон

Висипайтеся. Сон дуже важливий для тих, хто хоче втратити вагу. Орієнтація — 7-8 годин.

У жінок вага може «стати» в другій половині менструального циклу, коли відбувається активна затримка рідини в організмі.

Тренувальне плато на правильному харчуванні

Вага може не змінюватися навіть за умови споживання корисних продуктів. Це відбувається з причини:

  • зміни положення внутрішніх органів унаслідок зникнення вісцерального жиру;
  • підтягування навколосуглобних зв'язок;
  • підтягнення шкіри;
  • нормалізації роботи серця й судин.

Цифра на вагах може не змінюватися, якщо в організмі відбувається один із вищезазначених процесів. Просто зачекайте, утім не припиняйте тренування й не переходьте на інший раціон харчування.

Перекус

Що робити, якщо вага не змінюється: практичні поради

  1. Додайте до власного тренувального плану силових навантажень. У такий спосіб ви пришвидшите обмін речовин, додасте власному тілу рельєфу. Окрім того, якщо під час кардіонавантажень відбувається спалювання калорій безпосередньо під час навантаження, то після силових тренувань організм ще тривалий час витрачає енергію.  

  2. Робіть тренування різноманітними. Ваш організм може просто звикнути до одноманітного навантаження, що гальмуватиме процес спалювання жирових відкладень.

  3. Здійсніть аналіз співвідношення білків, жирів та вуглеводів у власному раціоні. За необхідності змініть його.

  4. Харчуйтеся частіше, але невеликими порціями. Відтак, ви не розтягуватимете стінки шлунку, не відчуватимете голоду й не виникне бажання «перекусити» чимось шкідливим.

  5. Пройдіть курс масажу. Масаж — чудовий метод «пробудити» обмін речовин та попередити появу целюліту (у жінок).

Читайте також: Жиросжигание: теоретические аспекты, особенности тренировок и питания

4 способа перестроить ваши гормоны и потерять жир

5 Самых Популярных Диет: Что Хорошо? Что Плохо?

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован