Будь лучше чем вчера

Вибери йогу на свій смак

1923 просмотров 0 комментариев
2Peace_guide011.jpg

Із початком практики йоги можна зауважити, що її адепти розділилися на окремі «табори», що мають за собою значні чи не дуже відмінності. Утім, нерідко виникають своєрідні диспути між представниками тієї чи тієї школи, що стосуються питання, чия ж йога «справжня» та має місце бути в щоденній практиці кожного.

Здавалося б, духовна «йогівська» тусовка має знаходитися якнайдалі від усіх конфліктних питань, утім, якщо йогу не практикувати по-справжньому, можна перетворитися на частину тієї групки «зелених» адептів із килимками за спиною й нічим поза цим. Відтак суворий айенгаровець косо дивитиметься на аштангіста, а добродушний кундалінщик сміятиметься зі спітнілого бікрамівця.

Обирайте йогу на власний смак і йожіться, не дискутуючи, яка з «йог» «справжня».

Читайте також: Йога - 38 причин почему

Хатха-йога

90% сучасних європейських практиків обирають хатха-йогу в студіях та йога-клубах, публікуючи фото в Instagram, що надихають. Найбільш популярні види сучасної йога-практики, які умовно відносять до хатха-йоги:

  • аштана віньяса йога (передбачає фіксовану послідовність виконання асан для учнів різної підготовленості, тренування динамічні);
  • йога Айєнгара (вдумливі фіксації положення тіла та велике число обладнання, яке використовують під час заняття);
  • універсальна йога;
  • йога тіней;
  • шивананда йога;
  • дживамукті йога та ін.

У чому конфлікт з іншими йогами. Адепти раджа-йоги можуть піддати сумніву «справжність» хатха-йоги. Мовляв, не однією «фізухою».

Hatha Yoga

Бікрам-йога, хот-йога

Бікрам- та хот-йога — це ті ж заняття хатха-йогою, тільки в спеціальному приміщенні, нагрітому до 38 градусів за Цельсієм із підвищеною вологістю.

Відмінністю бікрам-йоги від хатха-йоги є те, що в першій існує фіксована послідовність із 26 асан, час фіксації яких суворо прописаний. Хот-йога передбачає введення в заняття асан за бажанням інструктора.

У чому конфлікт з іншими йогами. Причина конфлікту — штучно створена для заняття йогою температура. Йога — це про дихання, що значно ускладнює добре зволожене гаряче повітря.

Hot Yoga

Флай-, або аеро-йога

В аеро-йозі асани виконують у спеціальних гамаках. Ця течія набула популярності за великі перспективи для хворих спин та сухожиль (деякі складні елементи, що в звичайному стані викликають хворобливі відчуття, у «підвішеному стані» виконати значно легше, оскільки інакше діє на тіло сила тяжіння).

У чому конфлікт з іншими йогами. Прихильники класичної йоги можуть наголосити, що йога, під час якої практики не стоять на землі  — це не йога взагалі.

Aerial Yoga

Акройога

Акройога, чи йога в парі передбачає виконання асан із партнером. Дещо схожа на флай-йогу, вимагає балансу, відчуття тіла, уміння тримати рівновагу, гнучкості, релаксу й виконання силових асан.

У чому конфлікт з іншими йогами. Диспут можуть розпалити адепти класичної йоги, бо йога — це робота з власним тілом та диханням, а не незрозуміле «покрутіть мене на ручках».

Acro Yoga

Кундаліні-йога

Методика містить аспекти роботи з тілом, диханням та медитацією. На початку чи наприкінці заняття з йоги обов'язково має супроводжуватися мантрою. Фіксації тривалі (10-15 та більше хвилин), асани переважно в положенні сидячи. Сам термін «кундаліні» використовують на позначення потужної енергії, сконцентрованої у людини в ділянці куприка. Зазвичай у стані сну, цю енергію можливо пробудити й підняти догори хребтом.

Потужний ефект від асан досягається шляхом тривалого знаходження в одній і тій самій позі — у деяких позах представники цієї йога-практики перебувають близько години.

У чому конфлікт з іншими йогами. Конфліктна сторона — ті, хто не вірить в «енергії» та не розуміє сили мантр, потреби їхнього використання в йога-практиці.

Kundalini Yoga

Сахаджа-йога

Ця «школа» йоги також працює з енергією Кундаліні. Сутність практики — у відчутті «космічної енергії», яка злегка вібрує в долонях та сприяє появі особливих відчуттів у чакрах.

У чому конфлікт з іншими йогами. Існує інформація, що адепти сахаджа-йоги об'єднуються в секти. Утім, цю інформацію не підтверджено жодним із авторитетних джерел.

Sahaja Yoga

Мантра-йога

Заняття будуються на «голосових вправах». Мантри — це особливі слова, які налаштовують на практику. Мантра-йога як окремий напрямок дуже рідко зустрічається, але в чималому числі йога-шкіл заняття починаються й закінчуються співами мантр.

У чому конфлікт з іншими йогами. Неоднозначність практики «пасивної йоги», що обмежується тільки «піснеспівами» без виконання асан.

Mantra Yoga

Йога нідра

Під час йога нідри виконують лише 1 асан — Шавасану. Інструктор промовляє кожну ділянку тіла, на яку потрібно звернути увагу. Назву йоги перекладають як «йога сну», утім нічого спільного з зануренням у сон вона не має; це досвід максимального релаксу, розслаблення тіла й розуму зі збереженням свідомості.

Спочатку йога нідра була розповсюдженою лише серед монахів, які завдяки практиці ліквідовували підсвідомі блокуваня, наприклад, страх чи депресію. Йога нідра допомогала позбутися негативних емоцій, які здатні пригнічувати свідомість людини.

У чому конфлікт з іншими йогами. Обурюються ті, кому однієї Шавасани замало, і ті, хто надає перевагу медитаціям сидячи з рівною спиною й без «підказок» йога-гуру.

Yoga Nidra

Раджа-йога

Це метод восьми ступенів, що містить усі аспекти нашого життя, не обмежуючись формальними заняттями на килимку. Записаний метод у сутрах Патанжалі. Передбачає роботу з поведінкою (яма, ніяма), тілом (асана), диханням (пранаяма) та розумом (пратьяхара, дхарана, дхьяна). Самадхі — це вища ступінь, яку трактують як ступінь просвітлення. Самадхі кардинально змінює свідомість, світосприйняття й вимагає всього нашого часу.

Практика дозволяє здобути повний контроль над власним розумом та своєю особистістю, життям зокрема.

У чому конфлікт з іншими йогами. У нерозумінні, чому не можна використовувати лише асани, медитувати в тиші й не переглядати стосунки з рідними.

Яку йогу вибрати та яка найбільш «йожиста»? Відповіді на це питання не існує, утім обирати йога-практику потрібно відповідно до бажаної мотивації та очікувань від занять.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован