Будь лучше чем вчера

Розвантажувальні дні: головні умови ефективності

1254 просмотров 0 комментариев
shutterstock_274011836.jpg

У прагненні здобути «кращу версію самого себе» в якості естетично привабливішої фігури ми нерідко втрачаємо контроль над калорійністю продуктів, збиваючи обмінні процеси й порушуючи нормальну роботу внутрішніх органів.

Так звані «дні розвантаження», або розвантажувальні дні, класифікують на:

 1. безпосередньо дні, коли ви зовсім відмовляєтеся від будь-якої їжі, вживаючи одну воду;
 2. дні, коли влаштовуєте собі монодієту, або дієту на одному продукті (яблуко, кавун тощо. Акцентуємо увагу на тому, що вживати кефір та деякі інші категорії продуктів – молочних і не тільки – на голодний шлунок не варто, про що ми вже писали в цій статті).

Чому я маю обрати розвантажувальний день?

Суворі обмеження калорійності раціону лякають організм; усвідомлюючи, що ви скорочуєте добове число Ккал, організм уже після завершення дієти «запускає» операцію з відкладання запасів із подвійною силою. Як наслідок – різкий набір ваги, який часом перевищує скинуті за рахунок жорстких обмежень у харчуванні кілограми.

Впровадивши у власний стиль життя такі дні, коли ви або споживатимете один продукт, або й зовсім відмовитеся від їжі на один день, організм не «злякається», оскільки вже наступного дня ви перейдете на своє звичайне харчування. Перетворивши регулярність розвантажувальних днів на систему харчування, такий собі незмінний ритуал, організм звикне, а переносити обмеження-в-один-день стане значно легше.

Головною умовою розвантажувальних днів є їхня регулярність. За умови системного застосування такого режиму спостерігається зниження ваги, відчуття бадьорості, покращення стану шкіри, зниження ризику патологій печінки, жовчного міхура.

Додаткові причини та переваги днів розвантаження:

 • ефект детоксу (очищення від токсинів) та відпочинок для організму.

Зазвичай організм витрачає до 80% енергії на те, щоби перетравити їжу, яку ми спожили впродовж дня.

Обираємо день тижня для розвантаження

Найкращий день для влаштування організму розвантаження – вихідний. Тоді витрати енергії зазвичай найменші. Зважайте на те, що перед розвантажувальним днем не рекомендують переїдати – у такий спосіб ви ускладнюєте задачу власному організму.

Приготуйте себе та власний організм до дня розвантаження. Напередодні віддавайте перевагу більш «легким» продуктам із високим вмістом клітковини та кисломолочним продуктам.

Головна умова дня розвантаження

Пийте! Пийте якомога більше рідини: негазованої води чи трав’яного чаю, або ж навару з шипшини без цукру. Рідина сприятиме виведенню токсинів із організму.

Також не рекомендовано поєднувати дні розвантаження й спорт – у такий спосіб ви можете нанести шкоди серцево-судинній системі, призвести до тахікардії, артеріальної гіпо- чи гіпертензії. Зафіксовані також випадки серцевої нестачі в людей, що комбінували «голодні» дні та інтенсивні фізичні навантаження.

Які продукти пасують для монодієти

Якщо ви вирішили впроваджувати «дні одного продукту», рекомендуємо обрати один із інгредієнтів у переліку нижче:

 • сир;
 • сир + фрукти/сир + овочі;
 • яблука;
 • гарбуз;
 • огірок;
 • рис;
 • детокс-соки або смузі (увага! Не використовуйте звичайні магазинні соки з тетрапаків!);
 • детокс-чаї із додаванням спецій (куркума, кмин, насіння коріандру, фенхель тощо).

+ вода.

Читайте також: Матча: чому ним варто замінити традиційну каву

Як часто можна влаштовувати розвантажувальні дні?

Дні розвантаження організму не слід влаштовувати частіше за 1-2 рази на тиждень – у протилежному випадку організм сприйматиме це за нездорове голодування, сповільнюватиме обміні процеси й швидко накопичуватиме внаслідок цього жир.

Два розвантажувальних дня не рекомендують влаштовувати одночасно – нехай краще вони складатимуть ваш тижневий графік харчування з невеликою перервою.

Протипоказання:

 1. хворим на цукровий діабет;
 2. при захворюваннях нирок та печінки, органів травлення (гастрити, підвищена кислотність);
 3. при грипі та ОРЗ;
 4. за умови загострення будь-яких хронічних захворювань, зокрема й алергії.

Обережно підходити до розвантажувальних днів чи до монодієти:

 1. вагітним та мамам, які годують. Бажано за призначенням лікаря або після попередньої консультації.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован