Будь лучше чем вчера

Болі в спині - Що робити ? (Частина 3)

255 просмотров 0 комментариев
Back-Pain.jpg

Болі в спині. Діагностика.

Діагностика є одним із найважливіших етапів у вирішенні проблем із спиною. Від правильності встановлення діагнозу майже на 100% буде залежати успіх у лікуванні.

Найперше що потрібно зробити це звернутися до лікаря невропатолога. Його основне завдання зібрати анамнез (історію вашого захворювання), детально розглянути скарги і виходячи із цього, за необхідності, призначити додаткові методи обстеження. У даній статті спробуємо максимально просто та інформативно описати симптоми, найчастіші причини їх виникнення та те про що вони можуть свідчити і для якого захворювання характерні.

Отож почнемо:

  1. Міжхребцева грижа – найчастіше болить вночі, вдень при так званому розходжуванні біль дещо вщухає і стає менш інтенсивним (за виключенням серйозного розміру грижі та її розташуванням відносно нервового корінця на який вона чинить тиск).
  2. Міофасціальний синдром (М*язевий спазм) болить навпаки найчастіше вдень, посилюється при рухах, вночі та під час відпочинку біль заспокоюється,або навіть повністю вщухає.
  3. Остеохондроз найчастіше болить рівномірно протягом дня, при відпочинку біль заспокоюється, але зовсім не вщухає майже ніколи.

Згідно анамнезу (розповіді пацієнта про свої симптоми)  описано три досить часті причини болю і саме їх і може запідозрити лікар,але остаточна діагностика можлива лише із допомогою інструментальних методів дослідження,мова про які піде нижче.

Я не хочу вдаватися в тонкощі цих методів тому виділю два основних до яких віднесу рентген та МРТ.

Рентген візуалізує лише кісткову систему тому по ньому не можна поставити діагноз грижі чи протрузії. Найчастіше за його допомогою можна поставити діагноз остеохондроз, що вражає саме кісткову систему.

МРТ є золотим стандартом діагностики,він візуалізує всі проблеми ( 95%) хребта. Є одним із найбільш інформативних і водночас доступних методів дослідження. Дозволяє оцінити стан міжхребцевих дисків, зміни кісткової системи та навіть пухлини хребта.

Хоча слід зауважити що остаточний діагноз не може бути заключенням МРТ чи рентгену, а є сукупною ознакою,тобто має враховувати як скарги самого пацієнта так і результати знімків.

Автор не рекомендує самостійно пробувати ставити собі діагноз,а тим баче лікуватися, і при виникненні будь-яких симптомів одразу звертатися до лікаря. Дана стаття є просто коротким ознайомчим матеріалом для більш глибокого розуміння такої проблеми як виникнення болей в спині!

 

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован