Будь лучше чем вчера

Болі в спині - Як ? (Частина 1)

353 просмотров 0 комментариев
Back-Pain.jpg

Серед людей які займаються будь-яким видом фізичної та і не тільки діяльності ця тема є надзвичайно актуальною. Кожен із нас хоч раз в житті відчував біль у спині і боровся з нею по-своєму. За допомогою даної статті, спробуємо розібратися в причинах виникнення болю, перших діях при його виникненні та найпоширеніших методах лікування.

Пропоную почати з елементарних знать анатомії для розуміння того з чим ми маємо проблему. Хребтовий стовп ( хребет) складається з 4 частин (іноді куприк виділяють як п’яту частину) :

  • Шийного (7 хребців)
  • Грудного (12 хребців)
  • Поперекового (5 хребців)
  • Крижово-куприкового

Має чотири фізіологічні вигини:

  • Шийний і поперековий лордоз (вигин до переду)
  • Грудний і крижово-куприковий кіфоз (вигин до заду)

анатомія хребетного стовпа

Тепер розглянемо кожен відділ окремо:

Шийний відділ

Шийні хребці, крім перших двох, відрізняються малими тілами, які злегка розширюються у напрямку до останнього сьомого. Тільце його має кілька увігнуту поверхню. Тіла хребців з третього по шостий мають верхню частину, на якій піднімаються бічні краї, створюючи гачок тіла. Отвір у тілі досить велика, за формою схоже на трикутник. Суглобові відростки є короткими, знаходяться під кутом, мають плоскі або трохи випуклі поверхні.

Грудний відділ

Грудні хребці. Характерною ознакою грудних хребців є наявність суглобових ямок на бічних поверхнях тіла та поперечних відростках для зчленування з головкою і горбиком ребра.

Поперек

Поперекові хребці мають масивне тіло, тому що вони несуть велике навантаження і мають додаткові відростки.

Крижово-куприковий відділ

Куприкові хребці: куприковий відділ хребта людини відповідає хвосту хребетних тварин. Куприкові хребці теж зростаються в одну кістку – куприк. Іноді народжуються діти з хвостоподібним придатком.

Для всіх відділів хребта є загальні ознаки:

- наявність між хребцевих дисків

- комплекс зв'язок що їх підтримує

- хребтовий канал через який проходить спинний мозок та нервові корінці, які в свою чергу іннервують (живлять кожну частину тіла).

Міжхребцевий диск складається з двох частин: фіброзного кільця та пульпозного ядра, це є дуже важливим для розуміння виникнення гриж і протрузій і допомагає уникнути найчастішої помилки  (коли люди думають,що диск є цільною структурою і зміщується відносно кісткової тканини тіла хребця).

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован